Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 guests και κανένα μέλος

pskaki1

Μετά την 3η θέση στους σκακιστικούς αγώνες του Μαθητικού Πρωταθλήματος για την Π.Ε. Καβάλας, η ομάδα σκάκι του Σχολείου μας κατέκτησε την 3η θέση και στους ημιτελικούς αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, οι οποίοι έγιναν στις 30 και 31 Μαρτίου στη Δράμα.

Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθητές Παπακυριακού Χαράλαμπος και Σπανδωνίδης Χρήστος από την Α’ τάξη και Τζίμα Δέσποινα-Άννα και Σταματίου Αλεξάνδρα από την Β΄ τάξη.

Σε ατομικό επίπεδο, από την Α΄ Γυμνασίου ο Παπακυριακού Χαράλαμπος πήρε την 1η θέση και από την Β΄ Γυμνασίου η Τζίμα Δέσποινα-Άννα πήρε την 5η θέση και η Σταματίου Αλεξάνδρα πήρε την 16η θέση.