Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 guests και κανένα μέλος

Στα πλαίσια των αγώνων ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ των Γυμνασίων, που έγιναν τον Μάρτιο 2024, το Σχολείο μας συμμετείχε με μια ομάδα αγοριών και μια ομάδα κοριτσιών στα αθλήματα:

Ποδοσφαίριση 6Χ6

Καλαθοσφαίριση 3 on 3

Πετοσφαίριση 4Χ4

Όλες οι ομάδες είχαν μια αξιοπρεπή εμφάνιση με νίκες και ισοπαλίες.

Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2024 συμμετείχαμε στους αγώνες κολύμβησης με τρεις αθλητές όπου η Γιακουμάκου Δήμητρα τερμάτισε 1η στα 50μ. ύπτιο.

Επίσης στους αγώνες στίβου συμμετείχαμε με πολλούς αθλητές και αθλήτριες όπου ο Σιδερίδης Αβραάμ τερμάτισε 1ος στα 1000μ. και η Τσομπάνογλου Ελένη 1η στη σφαιροβολία.

Οι σχολικοί αγώνες στοχεύουν στην χαρά της συμμετοχής των μαθητών και των φιλάθλων καθώς και στην βιωματική προώθηση της δια βίου άθλησης, του φίλαθλου πνεύματος και του σεβασμού του αντιπάλου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και στην γυμνάστρια Βίκυ Γλυκοπούλου!

basket1        voleik1

footballb1        footballk1