Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 guests και κανένα μέλος

ova1

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» εν όψει της 6ης Μαρτίου, Σχολικής Ημέρας Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμό, πραγματοποιεί για 11η συνεχή χρονιά την εκστρατεία Μίλα Τώρα.

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα, οι μαθητές δημιούργησαν με τις τσάντες τους το σύνθημα «ΜΙΛΑ» στην αυλή του σχολείου μας και σε πανό, που στήθηκε στον εσωτερικό χώρο έγραψαν συνθήματα ενάντια στην ενδοσχολική βία.

Επίσης, 4 ομάδες μαθητών ζωγράφισαν 4 πόστερ και έδωσαν έτσι τα δικά τους μηνύματα.

Τα έργα των παιδιών επιμελήθηκε ο καθηγητής Μιχαηλίδης Χριστόφορος.

Τα έργα εστάλησαν στο «Χαμόγελο του Παιδιού» και θα παραμείνουν αναρτημένα στο χώρο του σχολείου. Δείτε παρακάτω τις δημιουργίες των μαθητών μας.

oxiviac1                           oxiviad1

ove1