Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 guests και κανένα μέλος

11

Οι μαθητές της Γ' τάξης του σχολείου μας, την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019, επισκέφθηκαν το 10ο Επετειακό Πανελλαδικό Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής στο Εκθεσιακό Κέντρο Καβάλας «Απόστολος Μαρδύρης» στη Ν.Καρβάλη.

Πρόκειται για ένα φεστιβάλ νέων τεχνολογιών που σκοπεύει να αναδείξει τη δυναμική της βιομηχανίας της πληροφορίας και των σημαντικών επιδράσεών της στην κοινωνική, οικονομική και πολιτιστική ζωή. Η ανάπτυξη μια τέτοιας δράσης δίνει τη δυνατότητα σε όλους να αντιληφθούν το ψηφιακό χάσμα, να γνωρίσουν νέες πρακτικές και λειτουργικές εφαρμογές των προϊόντων υψηλής τεχνολογίας και αμβλύνει την τεχνοφοβία.

Οι μαθητές  ξεναγήθηκαν από εθελοντές φοιτητές στα περίπτερα στα οποία εκτίθενται οι εργασίες των φοιτητών, μαθητών και ανεξάρτητων εκθετών. Ακολούθησε μία  ενημέρωση για τους στόχους αυτής της έκθεσης στην αίθουσα του αμφιθεάτρου.

8    9    7

4    2    1