Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 guests και κανένα μέλος

21 Την Παρασκευή 27 Απριλίου , και από τις 11:00 το πρωί έως τις 13:00 το μεσημέρι, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν τις σχολικές εγκαταστάσεις του1ου ΕΠΑΛ και ΣΕΚ, με στόχο την αποτελεσματική ενημέρωση και πληροφόρησή τους για τις πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές σε ό,τι αφορά την Επαγγελματική Εκπαίδευση.

Οι μαθητές επισκέφθηκαν την έκθεση του 1ου Εργαστηριακού Κέντρου Καβάλας που αποτελούνταν από εργασίες των μαθητών που φοιτούν στα δυο ΕΠΑΛ της Καβάλας, και είχαν την ευκαιρία να περιεργαστούν τις διάφορες κατασκευές και να λύσουν τις απορίες τους.

Στη συνέχεια ξεναγήθηκαν στα διάφορα εργαστήρια που λειτουργούν και ενημερώθηκαν για τον τρόπο λειτουργίας τους από εκπαιδευτικούς, αλλά και από τους μαθητές των ΕΠΑΛ.

Ευχόμαστε στους μαθητές μας να επιλέξουν ό,τι για αυτούς είναι το καλύτερο.

22    23    24

25    26    27