Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 6 guests και κανένα μέλος

ScreenHunter 228 May. 14 22.24

Την Τρίτη 9 Μαΐου 2017, 2η ημέρα υλοποίησης της θεματικής εβδομάδας, διοργανώθηκαν στην αυλή του σχολείου μας προκριματικοί Ενδοσχολικοί Αγώνες Πετοσφαίρισης μαθητών/τριών  μεικτών ομάδων 4Χ4 και ποδοσφαίρου 7Χ7με κεντρικό σύνθημα:

«Μπλοκ στην παχυσαρκία, στα ναρκωτικά και το ρατσισμό».

Στόχος αυτών των αγώνων είναι η προσπάθεια ενθάρρυνσης για συμμετοχή,  αυτενέργεια και η συνεργασία μεταξύ των μαθητών και μαθητριών. Έτσι οι μαθητές μας οργανώθηκαν σε ομάδες, με την επίβλεψη και καθοδήγηση του Κου Κανάτα Αθανάσιου, γυμναστή του Σχολείου μας και χρέη διαιτητών-κριτών ανέλαβαν οι ίδιοι οι μαθητές. Οι νικήτριες ομάδες θα λάβουν μέρος στους αγώνες που προκήρυξε η ομάδα Φυσικής Αγωγής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, την Δευτέρα 15 και την Πέμπτη 18 Μαΐου.

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!