Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 10 guests και κανένα μέλος

Οι μαθητές της Γ' τάξης του σχολείου μας την Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2016 επισκέφτηκαν το 7ο Πανελλαδικό Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής στο Εκθεσιακό Κέντρο Καβάλας «Απόστολος Μαρδύρης» στην Ν.Καρβάλη.

Προηγήθηκε στην αίθουσα του αμφιθεάτρου  μία  ενημέρωση στους μαθητές για τους στόχους αυτής της έκθεσης, που είναι να προσφέρει ερεθίσματα στους επισκέπτες (μαθητές των γυμνασίων και των λυκείων, φοιτητές και πολίτες), να αναδείξει καινοτόμες πρακτικές από τον ελλαδικό χώρο, να προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές να παρουσιάσουν τις εργασίες τους και τις εφαρμογές στην καθημερινή ζωή. Στη συνέχεια οι μαθητές  ξεναγήθηκαν από τους εθελοντές φοιτητές του Κέντρου Τεχνολογικής Έρευνας Καβάλας στα περίπτερα στα οποία εκτίθενται οι εργασίες των φοιτητών.

Η έκθεση ήταν μία ιδιαίτερη εμπειρία για τους μαθητές.

DSC02944    DSC02951    DSC02953    DSC02959    DSC02968