Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 6 guests και κανένα μέλος

DSC02937 ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ ΜΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΕΚΘΕΜΑΤΩΝ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ στο 7ο Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής 2016

Για  πρώτη φορά φέτος, το σχολείο μας συμμετείχε στο 7ο Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής, στήνοντας το δικό του περίπτερο. Παρουσίασαν ρομπότ το οποίο κινείται σε πλατό όπου φορτώνει  αντικείμενα και ακολουθώντας συγκεκριμένη διαδρομή τα μεταφέρει και τα εναποθέτει σε συγκεκριμένο χώρο. Οι 4 μαθητές του Σχολείου μας, Λαμπρινός Δαμιανός, Σταμάτης Βασίλειος, Μπάνος Σταύρος και Μπάνου Ελένη, με την καθοδήγηση του κ. Ξυλούδη Ηλία, πρώην Διευθυντή του σχολείου μας, με την καθημερινή  βοήθεια των γονιών τους, αλλά και καθηγητών, κατάφεραν να συγκεντρώσουν τα βλέμματα πολλών επισκεπτών και μαθητών αλλά και να αποσπάσουν πολύ καλές κριτικές για την κατασκευή που εκθέτανε από τις 7 έως τις 15 Οκτωβρίου.

Αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους!!!!!!!

DSC03002     DSC03003