Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 82 guests και κανένα μέλος

DSCF2974

Τη Δευτέρα  3 Οκτωβρίου 2016 πραγματοποιήθηκαν στο Σχολείο μας εκδηλώσεις για την 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με θεματικό άξονα: «Νιώσε τη  χαρά  της  άθλησης  χωρίς το άγχος της  νίκης και τον φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους»

Το πρόγραμμα των αθλητικών δραστηριοτήτων περιελάμβανε ομαδικές ασκήσεις, καλαθοσφαίριση, πετοσφαίριση.Οι μαθητές ανέλαβαν τη γραμματεία και διαιτησία των αγώνων με την εποπτεία του καθηγητή Φυσικής Αγωγής. Στη συνέχεια ακολούθησε συζήτηση με αφορμή το κείμενο που έγραψαν δυο μαθήτριες της Γ΄ τάξης και τις εισηγήσεις των δυο ποδοσφαιριστών που μας επισκέφθηκαν, του κ. Χ. Παππά και του κ. Αντ. Λαδάκη.  Η συζήτηση αφορούσε  τη συμβολή του αθλητισμού στην προώθηση αξιών, στάσεων και δεξιοτήτων. Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με την προβολή της ταινίας 'Έντι ο αετός"("Eddie the Eagle"), του Ντέξτερ Φλέτσερ.

DSCF3021    DSCF3024    DSCF3089    DSCF3093    DSCF3097    DSCF3107