Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 guests και κανένα μέλος

Η Τσικνοπέμπτη είναι ένα έθιμο στην Ελλάδα την περίοδο του καρνάβαλου το οποίο έχει τις ρίζες του βαθιά μέσα στους αιώνες. Είναι μια μέρα κατά την οποία όλοι οι Έλληνες τρώνε κρέας, πίνουν κρασί και διασκεδάζουν…

Έτσι λοιπόν, αποφασίσαμε φέτος ο ένας  από τους πέντε περιπάτους της σχολικής χρονιάς να πραγματοποιηθεί  την ημέρα της Τσικνοπέμπτης. Οργανώσαμε μια  εκδρομή – γιορτή στον προαύλιο χώρο του σχολείου  μας στις 3-3-2016.

Τιμώντας το έθιμο οι καθηγητές του Σχολείου με τη βοήθεια των μαθητών έψησαν σουβλάκια και όλοι μαζί χόρεψαν και διασκέδασαν. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων υποστήριξε την εκδήλωση και πρόσφερε χυμούς στα παιδιά.

Με την παρουσία του μας τίμησε και ο προϊστάμενος της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Βαγενάς.