Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 guests και κανένα μέλος

Η  27η Ιανουαρίου καθιερώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας ως ημέρα μνήμης των Ελλήνων Εβραίων μαρτύρων και ηρώων του Ολοκαυτώματος.
Έτσι, την Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2016 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο Σχολείο μας  με σκοπό την  ενημέρωση των μαθητών για το Ολοκαύτωμα.

Αφού ενημερώθηκαν οι μαθητές σχετικά με το θέμα από τον Διευθυντή του Σχολείου κ. Ξυλούδη Ηλία, προβλήθηκε η ταινία "Η ζωή είναι ωραία" του Ρομπέρτο Μπενίνι, μια ιταλική, δραματική κωμωδία παραγωγής 1997 σε σκηνοθεσία Ρομπέρτο Μπενίνι και σε σενάριο του ίδιου μαζί με τον Βιντσέζο Τσέραμι.

ebr2 pilecki3 ebr3