Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 369 guests και κανένα μέλος

IMG 20151130 1250478      Τη  Δευτέρα 30 Νοεμβρίου, η ομάδα κινηματογράφου του Σχολείου μας παρακολούθησε μια εκπαιδευτική  προβολή διαδραστικού κινηματογράφου στον κινηματογράφο "Απόλλων". Τίτλος της  εκπαιδευτικής ταινίας ήταν: "Ελλάδα: χώρα ποιητών και συγγραφέων".

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν σε ένα επιμορφωτικό και διασκεδαστικό παιχνίδι γνώσεων, να αλληλεπιδράσουν με το προβαλλόμενο πρόγραμμα και να επηρεάσουν την εξέλιξή του μέσω ασύρματων πληκτρολογίων.

Σκοπός  ήταν να γνωρίσουν τα παιδιά με διασκεδαστικό τρόπο, τις άφθαρτες ηθικές αξίες και τον αμύθητο πλούτο ιδεών που προσφέρουν η μελέτη και η εμβάθυνση στο έργο των Ελλήνων λογοτεχνών.