Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 guests και κανένα μέλος

Σχολική εφημερίδα «Μαθητική Πνοή»

Η  δημοσιογραφική ομάδα του 1ου Γυμνασίου Καβάλας συνέχισε για τρίτη χρονιά  στο σχολείο  την έκδοση της σχολικής εφημερίδας «Μαθητική Πνοή» Τη φετινή χρονιά εκδόθηκαν τρία τεύχη: το πρώτο τεύχος ήταν δεκαεξασέλιδο, το δεύτερο δωδεκασέλιδο και το τρίτο δεκαεξασέλιδο.

Βασικός στόχος αυτής της δραστηριότητας είναι να μάθουν οι μαθητές να συνεργάζονται  μεταξύ τους, να διατηρούν ένα φιλικό κλίμα στην ομάδα, να καλλιεργούν τον διάλογο και τον αλληλοσεβασμό, να αναπτύσσουν την κριτική τους σκέψη, να μαθαίνουνε  να αναλαμβάνουνε πρωτοβουλίες και να συμμετέχουν σε διάφορες δραστηριότητες.

Κάντε κλικ στα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων που ακολουθούν και καλή ανάγνωση!!!

1           2

Συντονίστρια Προγράμματος:Τσιάφκα Κατερίνα