Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 11 guests και κανένα μέλος

Στο πλαίσιο των Πολιτιστικών  Προγραμμάτων που υλοποιούνται στο Σχολείο μας πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή στον Βόλο και στο Πήλιο από 4/4/2019 μέχρι 6/4/2019.

Την πρώτη ημέρα το πρωί, το πρόγραμμα περιελάμβανε παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης "Ποιος σκότωσε τον σκύλο τα μεσάνυχτα", που βασίστηκε στο μυθιστόρημα του Μαρκ Χάντον και σε θεατρική προσαρμογή του Σάιμον Στήβενς, στη Μονή Λαζαριστών.Το απόγευμα ξεναγηθήκαμε στην πόλη του Βόλου.

Τη δεύτερη ημέρα πραγματοποιήθηκε ημερήσια εκδρομή στα χωριά του Πηλίου, επίσκεψη στο Μουσείο του Θεόφιλου και περίπατος στο μονοπάτι των Κενταύρων.

Την τρίτη ημέρα επισκεφτήκαμε το Αθανασάκειο Αρχαιολογικό Μουσείο του Βόλου που είναι ένα από τα παλαιότερα Μουσεία της χώρας και κατόπιν ακολούθησε περιήγηση και ξενάγηση στον Νεολιθικό οικισμό του Διμηνίου.