Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 guests και κανένα μέλος

Η αφίσα της ταινίας μας

ScreenHunter 108 02 Οκτωβρίου 20.22                                                            17

Κατά τη διάρκεια της υλοποίησης του προγράμματος φέτος, η ομάδα προβληματίστηκε, συζήτησε κι ευαισθητοποιήθηκε σχετικά με τα άτομα με ειδικές ανάγκες και την ένταξή τους στην καθημερινή ζωή. Έτσι με σκοπό την καταπολέμηση των στερεοτύπων και προκαταλήψεων και την καλλιέργεια και προαγωγή του σεβασμού στη διαφορετικότητα, η ομάδα προχώρησε στη δημιουργία μιας ταινίας με τίτλο: "Το υπέροχο ψηλαφητό σκοτάδι σου"

Διάρκεια ταινίας : 00:06:57 λεπτά

Η ταινία μας με αγγλικούς υπότιτλους

Video από τα γυρίσματα

Φωτογραφίες από τα γυρίσματα

1    3    4     5    21    18     8    15     14       2     10    7

Η ταινία μας έχει πάρει τηΣφραγίδα Ποιότητας «i-create»,  η οποία σηματοδοτεί ότι οι ψηφιακές μαθητικές δημιουργίες έχουν αξιολογηθεί επιτυχώς με συγκεκριμένα κριτήρια αξιολόγησης που ορίστηκαν από την Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

sfragida Κάντε κλικ για να δείτε την ταινία στο Πανελλήνιο Αποθετήριο Μαθητικών Δημιουργιών της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης για την Πρωτοβάθμια και τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση Φωτόδεντρο/i-create

Προβολή της ταινίας μας "Το υπέροχο ψηλαφητό σκοτάδι σου"ως κεντρική ταινία,  σε εκδήλωση του Υπουργείου Παιδείας.

ScreenHunter 420 Μαΐου.  10 21.37

Κάντε κλικ στην εικόνα

Η ταινία μας στο κανάλι του Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας.

ScreenHunter 419 Μαΐου.  10 17.55

Κάντε κλικ στην εικόνα

Μέλη της ομάδας μας σε τοπικό κανάλι όπου παραβρέθηκαν και παρουσίασαν την ταινία και τις  δράσεις της ομάδας.

30742608 10212057740335790 3417395964351086592 n

Συνοπτική παρουσίαση του προγράμματος στο 2o Γυμνάσιο κατά τη διάρκεια της ημερίδας  που διοργάνωσε  η Δ.Δ.Ε. Καβάλας.

Συντονίστρια Προγράμματος: Καμίδου Ματούλα

Συνεργάτιδα: Κωνσταντά Όλγα