Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 guests και κανένα μέλος

rrrrr Η Εθνική μας επέτειος είναι μία μέρα μνήμης και τιμής στον αγώνα των προγόνων μας απέναντι σε όλους αυτούς που θέλανε την υποταγή της πατρίδας μας κάτω από την μπότα του ναζισμού.

Λόγω των συνθηκών που όλοι ζούμε με τον κορωνοϊό, φέτος πραγματοποιήθηκε μια πιο λιτή εορταστική εκδήλωση στο Σχολείο μας.

Έγινε η παράδοση της σημαίας από τον Διευθυντή του Σχολείου στην σημαιοφόρο , τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας και η απονομή των αριστείων στους μαθητές. Κατόπιν οι μαθητές ενημερώθηκαν αναλυτικά για τα συμβάντα του Β' Παγκοσμίου πολέμου και τη συμμετοχή της χώρας μας στην αντίσταση κατά του "Άξονα".