Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας one guest και κανένα μέλος

Ο Δήμος Καβάλας και η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Καβάλας, θέλοντας να τιμήσουν τους ήρωες του Πολυτεχνείου, συνδιοργάνωσαν ειδική εκδήλωση την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019, στις 9 το πρωί στο κινηματοθέατρο ΟΣΚΑΡ.

Το Σχολείο μας παραβρέθηκε στην εκδήλωση και παρακολούθησε την ταινία του Γρηγόρη Καραντινάκη «Η χορωδία του Χαρίτωνα». Μετά την προβολή της ταινίας, τοπικό μουσικό σχήμα αποτελούμενο από τους Θόδωρο Βαλσαμίδη, Κυριάκο Μιμίδη, Μάκη Ευθυμιάδη και Άννυ Καγκελίδου, απέδωσε ορισμένα από τα τραγούδια που σημάδεψαν τα γεγονότα της 17ης Νοέμβρη του 1973 και χαράχθηκαν βαθιά στη μνήμη του λαού μας.