Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 387 guests και κανένα μέλος

Τη θεατρική παράσταση «Ο πρίγκιπας και ο ζητιάνος» IMG 20161219 111748  του Μαρκ Τουέιν, παρακολούθησαν οι μαθητές του Σχολείου μας τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου.

Το έργο ανέβασε η παιδική  σκηνή του ΔΗΠΕΘΕ Καβάλας στο δημοτικό θέατρο "Αντιγόνη Βαλάκου".

IMG 20161219 125315 Στην παράσταση, σε σκηνοθεσία Ελεάννας Τσίχλη, η φαντασία και το παιχνίδι, το χρώμα και η μουσική είναι σύμμαχοι για την αφήγηση σε μικρούς και μεγάλους, του πόσο σημαντικό είναι για κάθε ηγέτη να είναι κοντά στο λαό του και του πώς η κατανόηση και η δικαιοσύνη μπορούν να εξαλείψουν την επιθετικότητα και τη βία σε μια χώρα.