Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 6 guests και κανένα μέλος

Στα πλαίσια του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού, πραγματοποιήθηκε στις 19 Απριλίου διδακτική επίσκεψη μαθητών της Γ’ τάξης του Γυμνασίου μας, στην καθιερωμένη ετήσια έκθεση του 1ου Εργαστηριακού Κέντρου Καβάλας, που γίνεται σε συνεργασία με το 1ο, 2ο, 4ο ΕΠΑ.Λ. Καβάλας,  στο σχολικό συγκρότημα του εργαστηριακού Κέντρου (Σάμου 2, Περιγιάλι).

Οι μαθητές περιηγήθηκαν την έκθεση, η οποία περιελάμβανε παρουσίαση εκθεμάτων, εργαστηριακών ασκήσεων, εποπτικών μέσων και δημιουργημάτων μαθητών και ενημερώθηκαν από τους ίδιους τους μαθητές, αλλά και τους καθηγητές. Στη συνέχεια, ξεναγήθηκαν στο χώρο των εργαστηρίων, βλέποντας από κοντά τους χώρους των εργαστηρίων και τον εξοπλισμό που διαθέτουν για την εκπαίδευση των μαθητών.

DSC02879 DSC02885 DSC02890 DSC02893 DSC02896