Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 guests και κανένα μέλος

skaki Στις 3 και 4 Μαρτίου έγιναν στην Αλεξανδρούπολη οι ημιτελικοί αγώνες σκακιού Ανατολικής Μακεδονίας–Θράκης του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος.

Στο Ομαδικό Πρωτάθλημα μεταξύ των Γυμνασίων, την δεύτερη θέση και το κύπελλο πήρε η ομάδα σκακιού του Σχολείου μας με τους: Μιχαηλίδου Μαγδαληνή , Μακέδο Ιωάννη, Λέσι Μάριο και Μιχαηλίδη Απόστολο και έτσι προκρίθηκαν στους τελικούς αγώνες που θα διεξαχθούν στην Αθήνα (Περιστέρι 31/3 – 2/4/2018).

Στο Ατομικό Πρωτάθλημα την 6η και 7η θέση πήραν ο Μιχαηλίδης Απόστολος και ο Λέσι Μάριο αντίστοιχα από την Α΄ τάξη και την 7η θέση ο Μακέδος Ιωάννης από την Β΄ τάξη.

IMG 20180306 081826

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ