Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 guests και κανένα μέλος

P1150828 Σχολικό Πρωτάθλημα ΣΚΑΚΙΟΥ Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης 2017

Στις 11 και 12 Μαρτίου έγιναν στο ξενοδοχείο ACROPOL στις Σέρρες οι ημιτελικοί αγώνες σκακιού Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος.

P1150816 Στο Ομαδικό Πρωτάθλημα μεταξύ των Γυμνασίων, την πρώτη θέση και το κύπελο πήρε και φέτος η ομάδα σκακιού του Σχολείου μας με τους: Παρσαλίδη Εμμανουήλ, Σταμάτη Βασίλειο, Σταμάτη Ιωάννη, Μιχαηλίδου Μαγδαληνή, Βαλτατζή Χρήστο και Μακέδο Ιωάννη και έτσι πήραν το εισιτήριο για τους τελικούς αγώνες που θα γίνουν στις 8 και 9 Απριλίου στο Λουτράκι Κορινθίας.

Στο Ατομικό Πρωτάθλημα τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο πήρε ο μαθητής της Α΄ τάξης Μακέδος Ιωάννης και την ένατη θέση ο Βαλτατζής Χρήστος, επίσης μαθητής της Α΄τάξης.

Οι εκπαιδευτικοί του 1ου Γυμνασίου και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τους ευχόμαστε

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Ευχαριστούμε θερμά τον Κο Ξυλούδη Ηλία για το φωτογραφικό υλικό από τους αγώνες που πρόσφερε στο Σχολείο μας.

P1150796    P1150803     P1150808     P1150821    P1150826