Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας one guest και κανένα μέλος

P1140159 Την 1η θέση στους Προκριματικούς  Αγώνες στο Ομαδικό Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα Π.Ε. Καβάλας 2016 κατέλαβε η ομάδα σκακιού του Σχολείου μας που αποτελείται από τους παρακάτω μαθητές:

Βλαστάρης Νικόλαος, Μιχαηλίδου Μαγδαληνή, Παρσαλίδης Εμμανουήλ,  Σταμάτης Βασίλειος, Σταμάτης Ιωάννης

P1140181 Στο Ατομικό Πρωτάθλημα:

Από την Α΄τάξη κατέλαβε την 3η θέση η Μιχαηλίδου Μαγδαληνή

Από τη Β΄τάξη κατέλαβε την 1η θέση ο Σταμάτης Ιωάννης, τη 2η θέση ο Σταμάτης Βασίλειος και την 3η θέση ο Παρσαλίδης Εμμανουήλ.

P1140183 Από την Γ΄τάξη προκρίθηκαν στους Περιφερειακούς Αγώνες ο Βλαστάρης Νικόλαος και ο Γαϊτανίδης Δημήτριος.

Οι Αγώνες που προκηρύχθηκαν  από την Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΠΕ Καβάλας, διοργανώθηκαν   από τη ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ με την τεχνική υποστήριξη  του σκακιστικού ομίλου στις 19 και 20 Μαρτίου 2016,  στο ξενοδοχείο LUCY.