Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 guests και κανένα μέλος

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων Εκπαιδευτικών και ο Σύλλογος Γονέων του 1ου Γυμνασίου Καβάλας ευχαριστούν την εταιρεία «ΚΟΜΠΑΝ ΕΛΛΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ» για την ευγενική προσφορά-δωρεά εξοπλισμού βασικού πακέτου ρομποτικής στο Σχολείο μας.

Η δωρεά δίνει τη δυνατότητα σε μαθητές  του Σχολείου την τρέχουσα σχολική χρονιά αλλά και τις επόμενες, να εμπλακούν σε δημιουργικές δραστηριότητες που κεντρίζουν τη φαντασία, μέσα από τις οποίες διασκεδάζοντας θα αποκτήσουν διερευνητικά και βιωματικά γνώσεις κυρίως Θετικών Επιστημών, θα αναπτύξουν δεξιότητες και θα κοινωνικοποιηθούν δουλεύοντας ομαδικά.

Στην εποχή μας που το Δημόσιο Σχολείο στερείται σημαντικών πόρων, η ευγενική χειρονομία της «ΚΟΜΠΑΝ ΕΛΛΑΣ», η οποία χωρίς κανένα προηγούμενο σύνδεσμο με το Σχολείο μας ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα παροχής του πακέτου ρομποτικής δωρεάν,  δείχνει  το ενδιαφέρον της κοινωνίας μέσω της υγιούς ιδιωτικής πρωτοβουλίας για το Δημόσιο Σχολείο.

Ενέργειες σαν κι αυτή βοηθούν το έργο του Σχολείου μας και ταυτόχρονα αποτελούν ελπιδοφόρο παράδειγμα προς μίμηση.

Ευχαριστούμε θερμά.

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Καβάλας : Ξυλούδης Ν. Ηλίας.