Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 guests και κανένα μέλος

P1030234 P1030221 Οι μαθητές της Γ' τάξης του σχολείου μας, την Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017, επισκέφτηκαν το 8ο Πανελλαδικό Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής στο Εκθεσιακό Κέντρο Καβάλας «Απόστολος Μαρδύρης» στη Ν.Καρβάλη.

Το βραβευμένο, με το Educational Business Awards 2016, Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής, είναι ένα φεστιβάλ νέων τεχνολογιών, που σκοπεύει να αναδείξει τη δυναμική της βιομηχανίας της πληροφορίας και των σημαντικών επιδράσεων της στην κοινωνική, οικονομική και πολιτιστική ζωή.

Αφού έγινε στην αίθουσα του αμφιθεάτρου  μία  ενημέρωση για τους στόχους αυτής της έκθεσης, οι μαθητές  ξεναγήθηκαν από τους εθελοντές φοιτητές του Κέντρου Τεχνολογικής Έρευνας Καβάλας, στα περίπτερα στα οποία εκτίθενται οι εργασίες των φοιτητών.