Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 guests και κανένα μέλος

UKRAIN Βράβευση της καλύτερης έντυπης εφημερίδας στον 16ο Διεθνή Διαγωνισμό Σχολικών Μέσων Ενημέρωσης

Βραβεύτηκε η έντυπη σχολική εφημερίδα του σχολείου μας «Μαθητική Πνοή»  στον 16ο Διεθνή Διαγωνισμό Σχολικών Μέσων Ενημέρωσης στην κατηγορία

“The best printed newspaper”

κατακτώντας τη δεύτερη θέση, ανάμεσα σε πάνω από 3000 συμμετοχές σχολείων από την Ουκρανία, Ρωσία, Ελλάδα, Βουλγαρία και άλλες χώρες. Από την πόλη μας βραβεύτηκε και το 6ο Λύκειο Καβάλας για τον καλύτερο δικτυακό τόπο του σχολείου τους.

Η τελετή βράβευσης έγινε στην πόλη Νικολάγιεφ της Ουκρανίας στις 26 Απριλίου 2013. Το σχολείο μας  για πολλούς και διαφόρους λόγους δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στη βράβευση.

Στις 19 Δεκεμβρίου του 2013 πραγματοποιήθηκε στη Δημοτική βιβλιοθήκη ειδική εκδήλωση απονομής των βραβείων  στο 1ο Γυμνάσιο και στο 6ο Λύκειο από τον Δήμο Καβάλας. Την εκδήλωση χαιρέτισαν ο Δήμαρχος Καβάλας κ. Σιμιτσής, ο Αντιδήμαρχος Καβάλας κ. Σταυρίδης και οι κ.κ. Διευθυντές των δύο Σχολείων.

Συγχαρητήρια επιστολή έστειλε στο σχολείο μας ο Δήμαρχος καβάλας κ. Σιμιτσής.

ScreenHunter 02 Feb. 16 11.25 ScreenHunter 05 Feb. 16 11.27